Co słychać w bibliotece?

Co słychać w bibliotece?...

Przedstawiamy Wam krótkie przypomnienie tego co w ostatnim czasie wydarzyło się w bibliotece.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tematem w tym roku było: „Czytanie dla pokoju”, zaprosiłyśmy uczniów do kilku aktywności. 

Przeprowadzone zostały dwa zajęcia z klasą 6 podczas zajęć z POZI z panem Wojciechem Wajdą. W ramach zajęć przeczytaliśmy wspólnie opowiadanie Pawła Beręsewicza „Nędzny tchórz”. Wyjaśniliśmy sobie jak rozumiemy słowo „pokój”. Porozmawialiśmy też o pokojowym rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy rówieśnikami. Dowiedziałyśmy się, że często trudno jest nam rozmawiać o ważnych dla nas sprawach. Dalszy ciąg rozmów na ten temat był kontynuowany na zajęciach z panem Wajdą. 

 Zaprosiłyśmy  uczniów do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu matematycznego. W tym roku liczyliśmy orzechy. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Oddaliście 92 głosy. 4 głosy były nieważne (brak danych osoby, która oddała głos). Odpowiedzi były mniej lub bardziej trafne. W tym roku poprawnej odpowiedzi udzieliło aż 12 osób. W wazonie było 42 orzechy. Orzechy w naszej obecności liczyła pani dyrektor Agnieszka Huber.   

Wszyscy którzy udzielili poprawnej odpowiedzi otrzymali słodką nagrodę.  

 Zaprosiliśmy Was również  do zabawy propagującej czytelnictwo. Mieliście ułożyć z Waszych domowych książek wieżę, zrobić jej zdjęcie i wysłać. Okazało się, że chętnych do zabawy nie brakowało. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie, a tych osób było 39. Niebawem będzie następne wyzwanie, chyba trochę trudniejsze. Śledźcie ogłoszenia z biblioteki.   

Za wszystkie przysłane prace otrzymaliście punkty. Prace można obejrzeć w gablocie przed biblioteką i na tablicach w bibliotece. 

Na początku listopada ukazał się kolejny numer szkolnej gazetki „Gimek”. Chętnych zapraszamy do lektury. Gazetka dostępna jest na stronie internetowej szkoły. 

Zapraszamy również do śledzenia nas na FB biblioteki Biblioteka Nowa Iwiczna | Facebook 

 

 

 

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak  

 

 

 

Logowanie dla nauczycieli