Świetlicowe „Koło detektywistyczne”

 21 października 2019 roku w szkolnej świetlicy rozpoczęło działalność Koło Detektywistyczne. W rozwiązywaniu zagadek będą brały udział klasy 2b i 2c. Wszyscy solidarnie wstąpili do biura śledczego „Tomuś Orkiszek i partnerzy”

Opublikowano: 08 listopad 2019
Odsłony: 585
Read More: Świetlicowe „Koło detektywistyczne”

ZDROWY, WYSPORTOWANY I BEZPIECZNY

        W dniu 17.10.2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla dzieci zorganizowane przez firmę International…….  Tematem warsztatów  dla klas 0 i I było  „Zdrowy i wysportowany”. Spotkanie miało na celu zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, a także pouczało jak ważny jest ruch w naszym rozwoju i pokazywało nam jak zdrowo się odżywiać .                                       W tym samym dniu odbyły się także zajęcia dla nieco starszych dzieci klas I-III „ Bezpieczni on-line” . Podczas spotkania uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci, dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą ich spotkać  w Internecie i jak w takich sytuacjach powinni się zachować, aby nie spotkało ich nic złego. Dzieci z zajęć były bardzo zadowolone, aktywnie w nich uczestniczyły, a w nagrodę za pilne słuchanie każde z nich otrzymało drobny upominek.

                                                                                                                                             Autor:

                                                                                                                                             Dorota Grochowska

                                                                                                                                             Katarzyna Szlachciuk

Opublikowano: 30 październik 2019
Odsłony: 343

W FANTASTYCZNYM ŚWIECIE POLSKICH BAJEK I BAŚNI

            W ramach promowania wśród dzieci czytelnictwa nauczyciele świetlicy zachęcali uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „ Kolorowy świat polskich bajek i baśni”. 

Opublikowano: 24 październik 2019
Odsłony: 371
Read More: W FANTASTYCZNYM ŚWIECIE POLSKICH BAJEK I BAŚNI

Jesień radość niesie…

W ostatnim czasie do świetlic w naszej szkole zawitała piękna, polska złota jesień. Świetliczaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały skarby jesieni i wykonywały z nich prace plastyczne.

Opublikowano: 15 październik 2019
Odsłony: 414
Read More: Jesień radość niesie…

„Jak zamknąć jesienne witaminy w słoiku?”      

         W dniu 04.10.2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z udziałem Pani pielęgniarki- Katarzyny Geszprych, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o witaminach, ich nazwach oraz właściwościach, a także w jakim pożywieniu występują. Po pogadance nasi podopieczni dowiedzieli się o tym, jak należy przechowywać warzywa i owoce na zimę. Wykonali własnoręcznie kartonową spiżarnię oraz narysowali do niej słoiki z pysznymi rozmaitościami. Zajęcia poprowadziły Katarzyna Szlachciuk oraz Jolanta Wilk. Dzieciom bardzo się podobało, a co najważniejsze przez cały czas trwania zajęć miały uśmiech na buzi.

 Katarzyna Szlachciuk

Opublikowano: 15 październik 2019
Odsłony: 369