Przed nami święto Wszystkich świętych. Pamiętamy o naszych bliskich, zapalamy znicze. My chcemy w tym dniu po raz kolejny przypomnieć pracowników naszej szkoły, których nie ma już wśród nas. Wielu z nich odeszło za wcześnie pozostawiając w naszych sercach smutek i ból swoich bliskich. Ponieważ wielu z nich nie znaliście to może tym bardziej warto ich wspomnieć i o nich pamiętać, bo czas mija, a pamięć ludzka zostaje.

Opublikowano: 28 październik 2019
Odsłony: 624
Read More: Wspominamy naszych bliskich

Mamy kolejnego Nobla w dziedzinie literatury. To piąty Nobel w dziedzinie literatury dla Polski. W tym miejscu chciałybyśmy się pochwalić, że mamy książki wszystkich naszych Noblistów. Nie musimy biec dzisiaj do księgarni, bo książki Olgi Tokarczuk są w naszej bibliotece.

Ponieważ zbliża się Dzień Edukacji Narodowej chciałabym w tym miejscu przytoczyć słowa Noblistki jakie powiedziała o nauczycielach w kwietniu tego roku. Myślę, że są to dobre życzenia tak dla nauczycieli jak i dla uczniów.

„Nauczyciele są dla społeczeństwa trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich brak zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość maluje się w czarnych barwach”.

                                                                                              Olga Tokarczuk

Pani Olgo dziękujemy i gratulujemy.

                                                                                                                             Joanna Piasecka

Opublikowano: 15 październik 2019
Odsłony: 387

Szkolny Konkurs Literacki- kolejna edycja

Zapraszamy uczniów klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w Konkursie Literackim. W tym roku szkolny temat naszego konkursu powiązany jest z hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Trzeba będzie uruchomić wyobraźnię. Uwaga, uwaga temat konkursu to:

„Wyobraź sobie, że…”

Objętość prac powinna się zamknąć minimalnie w jednej, maksymalnie w pięciu stronach A4(od 200 do 1000 słów).

Termin oddawania prac upływa 30.03.2020 roku. Prace można oddawać w bibliotece szkolnej paniom: Joannie Piaseckie i Barbarze Szewczak, oraz panu Wojciechowi Wajdzie i pani Milenie Stochel.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w maju w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy.  Organizatorzy

                                   Nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele poloniści

Opublikowano: 02 październik 2019
Odsłony: 359

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Poniedziałek 7:30- 17:00

Wtorek 7:30- 17:00

Środa 7:30- 15:30

Czwartek 7:30- 17:00

Piątek 7:30- 16:00

Opublikowano: 30 sierpień 2019
Odsłony: 410

Spotkanie autorskie z panem Wojciechem Wajdą i rozdanie nagród ze Szkolnego Konkursu Literackiego.

                !3 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Wojciechem Wajdą - autorem książki „Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy”. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli. Przyszło sporo uczniów wraz z rodzicami. Pan Wojtek zapoznał gości ze swoją książką i procesem twórczym z nią związanym. Po spotkaniu odbyły się warsztaty przygotowane przez autora i związane z prezentowaną książką.          

            W ramach spotkania autorskiego zostały wręczone nagrody za udział w Szkolnym Konkursie Literackim. W ty roku w prace miały opierać się na czterech słowach kluczowych: „lampa, błysk, nuda, wiadomość”. W konkursie wzięło udział pięć uczennic. Wszystkie prace były wspaniałe. Gratulujemy i czekamy na więcej. Uczennice otrzymały nagrody książkowe.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłe popołudnie i życzymy wspaniałych wakacji.

                                                                                  Joanna Piasecka

                                                                             Fot.  Barbara Szewczak

 

Opublikowano: 25 czerwiec 2019
Odsłony: 492